Uppfödare

SE*DärUte’s
Heléne Almlöf Ambjörnsson
0554-719 19 helene.a.ambjoernsson@nordic-paper.com
Mari-Ann Sanden
0702897130 mari-ann.sanden@telia.com
Birma utställning, Brittisk korthår
SE*Myrtassen´s
Camilla Vannemyr
070-2943258 c.vannemyr@telia.com
Brittisk korthår Vi bor på landet, några mil utanför Karlstad och föder upp ”britter” i liten skala! Välkomna att besöka oss och titta gärna in på hemsidan!
S*Trymheims
Britta Kjellin
0708-444182 burmese@trymheims.se
Burma Liten uppfödning bland hundar och ungar 🙂 Jag är även diplomerad ID-märkare, kontakta mig för priser och tidsbokning.
S*Jazz-Annas
Anna Sjöberg
054-18 13 73 katter@jazz-annas.se
Cornish Rex
S*Riising Beauty´s
Siv Moström
0704944992 siv@riisingbeautys.se
Helig Birma
S* Respons
Britt-Marie Ekstedt
0563-52627, 070-7314268 birmor@yahoo.com
Helig Birma
S*Tynäsudden's
Siv Jansson & Roland Nilsson
054-52 13 41 tynas@algonet.se
Helig Birma
SE*Wilhelmshage´s
Susanne Öhrström
0702-65 82 14 kontakt@javeron.se
Helig Birma Vi bor på en ö, några mil utanför Karlstad och föder upp Helig Birma i lantmiljö. Titta gärna in på instagram wlihelmshages_helig_birma eller på FB molly-dunibella
S*Aardwolf
Eva Johannessen
0703-599777 eva-aardwolf@hotmail.com
Maine Coon Årjäng
S*GentleCoon’s
Magdalena Karlsson
0563-10714 070-6894797 magda.karlsson@bredband.net
Maine Coon
SE*Box Buster´z
Helen Zetterlund
076/134 33 84 boxbusterz@hotmail.com
Maine Coon Vi bor i Torsby, har en liten Maine Coon uppfödning i hemmiljö.
S*Checkers
Lena Karlsson
054-159504, 0703-150185 jukebox70@hotmail.com
Maine Coon & Norsk Skogkatt
S*Frostnattens
Maud Olsen Johansson & Bertil Johansson
070 517 11 78 eller 070 6363167 maud@frostnattens.se
Maine Coon & Norsk Skogkatt
S*Magoria’s
Johan Asp & Maria Asp-Magnusson
054-874614, 0705-874614 johan.maria@telia.com
Maine Coon och Norsk Skogkatt
SE*NigthFrost
Jenny Hedén
0733537643 swe.nightfrost@gmail.com
Neva Masquerad
S*Pysida’s
Inger Andersson
054-544232 pysidas@gmail.com
Norsk Skogkatt
S*Djupdalen's
Sabina Engström
054-872788 070-7514752 sabina@djupdalen.com
Norsk Skogkatt
S*Los Gatos
Katarina Kahlbom
070-202 88 55 katarina.kahlbom@hotmail.com
Norsk Skogkatt
S*Kvistdungen's
Anne-Marie Larsson
054-544451 anne-marie.katt@telia.com
Norsk Skogkatt
Nordsjöhedens
Marika Lerin
0563-93095 marika.lerin@telia.com
Norsk Skogkatt
S*Skogslinden´s
Pia Lindström
0320-12442 0730-934434 pia@skogslindens.se
Norsk Skogkatt
S*WesthKiowa´s
Camilla Westh
0555-13346 eller 073-8289324 westhkiowas@gmail.com
Norsk Skogkatt Välkommen till en liten uppfödning av Norska Skogkatter. Nyhet!!! Jag utför även chip-märkning av Hundar/Katter. Humana priser. För mer info kontakta mig. Varmt välkomna!
S*Videtassen
Mikael & Åsa Åberg
0586-53342 videtassen@bahnhof.se
Norsk Skogkatt Liten uppfödning i hemmiljö
S*Stenekens
Johanna Malefjord
0761-16 61 15 tantlila@hotmail.com
Norsk Skogkatt
Marängos
Lennart Abrahamsson & Pehr Trollsveden Abrahamsson
0702928814, 0702809520 lennart@funnyfarms.se
Perser & Exotic
SE*Frykenstjärnans
Linnea Zaring
070-2742740 frykenstjarnans@gmail.com
Ragdoll
SE*Sweet Savannah's
Agneta Bäckefjäll
073-0989 257 b91292@gmail.com
Siames En liten siamesuppfödning i Mangskog, Arvika
SE*Blåheden's
Christina Karlsson
072-2254789 christina.k.norsta@hotmail.com
Siames
d´Artagne
Elisabeth Grahn
0553-20000 0736-494847 grahn.elisabeth@gmail.com
Sibirisk Katt Jag föder upp Neva Masquerade och Sibirisk katt
S*Lejongapet’s
Annika & Rikard Elofsson
054-873132 elof@elof.com
Turkisk Van
SE*Anjivans
Angelica Bråth
0761665091 angeliica.b@hotmail.com
Turkisk Van
Share