fbpx

Uppfödare


Viveka Rådberg
SE*DärUte's
Heléne Almlöf Ambjörnsson
0554-719 19 helene.a.ambjoernsson@nordic-paper.com
SE*Myrtassen´s
Camilla Vannemyr
070-2943258 camilla@myrtassens.se
Brittiskt KorthårVi bor på landet, några mil utanför Karlstad och föder upp \"britter\" i liten skala! Välkomna att besöka oss och titta gärna in på hemsidan!
S*Trymheims
Britta Kjellin
0708-444182 burmese@trymheims.se
BurmaLiten uppfödning bland hundar och ungar 🙂 Jag är även diplomerad ID-märkare, kontakta mig för priser och tidsbokning.
SE*Mirelius
Bodil Arborelius
0761894621 bodil.arborelius@gmail.com
Cornish Rex
S*Jazz-Annas
Anna Sjöberg
054-18 13 73 katter@jazz-annas.se
Cornish Rex
S* Respons
Britt-Marie Ekstedt
070-7314268 birmor@yahoo.com
Helig BirmaBor i Orsa i Dalarna
SE*Box Buster´z
Helen Zetterlund
076/134 33 84 boxbusterz@hotmail.com
Maine CoonVi bor i Torsby, har en liten Maine Coon uppfödning i hemmiljö.
Maze of cats
Anne-kristin Vahterinmäki
0722-222905 Madronna1@Telia.com
Maine coon
S*Checkers
Lena Karlsson
054-159504, 0703-150185 jukebox70@hotmail.com
Maine Coon & Norsk Skogkatt
S*Magoria's
Johan Asp & Maria Asp-Magnusson
054-874614, 0705-874614 johan.maria@telia.com
Maine Coon och Norsk Skogkatt
SE*Heavy’s
Sofie Rönnqvist
0702994057 sofie_ronnqvist@hotmail.com
Maine Coon, oriental och siamesVi är en familj med tre döttrar, min man och jag. Vi bor på landet strax utanför Karlstad och har haft uppfödning sedan 2011.
S*Blue Impala\'s
Berit Larsson
073-589 58 77 blueimpalas@hotmail.com
MCOSparsam uppfödning av MCO i hemmiljö
SE*Furandpurr\'s
Filippa Pakarinen
0735112414 filippapakarinen@gmail.com
NFO
S*Djupdalen's
Sabina Engström
054-872788 070-7514752 sabina@djupdalen.com
Norsk Skogkatt
S*Los Gatos
Katarina Kahlbom
070-202 88 55 katarina.kahlbom@hotmail.com
Norsk Skogkatt
SE*Sjöhaget´s
Marianne Spångedal
0705807085 m.spangedal@telia.com
Norsk SkogkattFöder upp i liten skala, bor i Säffle
S*Pysida`s
Inger Andersson
076 – 810 30 03 pysidas@gmail.com
Norsk Skogkatt
SE*Nillas
Gunilla Eriksson
0703163516 oxhagen@hotmail.se
Norsk Skogkattföder upp i liten skala. bor i Tidaholm
S*Kvistdungen's
Anne-Marie Larsson
054-544451 anne-marie.katt@telia.com
Norsk Skogkatt
S*Stenekens
Johanna Malefjord
0761-16 61 15 tantlila@hotmail.com
Norsk Skogkatt
Nordsjöhedens
Marika Lerin
0563-93095 marika.lerin@telia.com
Norsk Skogkatt
Marängos
Lennart Abrahamsson & Pehr Trollsveden Abrahamsson
0702928814, 0702809520 lennart@funnyfarms.se
Perser & Exotic
S*Strömskattens
Anna Omazic
073-5376282 annaomazic@gmail.com
RagdollEn liten uppfödning i hemmiljö. Nyligen flyttat från Jämtland. Ring eller maila för att besöka oss.
SE*Stjärnornas
Malin Björkman
0702-02 80 75 stjarnornas@telia.com
RagdollBor i idylliska Ekshärad med vår Ragdollhona, hundar, hästar och grisar.
smulans
Agnetha Norrman
0570-17127 uffebyggare@telia.com
Ragdoll och Selkirk rex
SE*Sweet Savannah's
Agneta Bäckefjäll
073-0989 257 b91292@gmail.com
SiamesEn liten siamesuppfödning i Mangskog, Arvika
SE*Anjivans
Angelica Fredholm
0761665091 angeliica.b@hotmail.com
Turkisk Van & Maine coon
S*Lejongapet`s
Annika & Rikard Elofsson
070-218 79 57 elof@elof.com
Turkisk Van & Turkisk Angora
Share